خبرگزاری «بیبنا»، خبرگزاری تخصصی بانک،بورس و بیمه آماده دریافت اخبار و گزارش های نهادهای پولی و مالی، بیمه ها و کارگزاران بورس است.با ما در تماس باشید.      
کد خبر: ۸۵۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در معاملات روز شنبه رخ داد
پس از این که سقوط سنگی در قیمت‌های نفت، بر سهام انرژی فشار وارد کرد، اس‌اندپی و داوجونز افت کردند، اما با رشد سازندگان تراشه کامپیوتری و سهام خرده‌فروشی، میزان ضررها محدود شد.

به گزارش بیبنا به نقل از رویترز، در پایان معاملات جمعه بامداد دیروز، پس از این که سقوط سنگی در قیمت‌های نفت، بر سهام انرژی فشار وارد کرد، اس‌اندپی و داوجونز افت کردند، اما با رشد سازندگان تراشه کامپیوتری و سهام خرده‌فروشی، میزان ضررها محدود شد.پس از این که عربستان سعودی و روسیه اعلام کردند آمادگی این را دارند که کاهش تولیدات خود را، که باعث بالا رفتن قیمت‌ها تا رکوردهای سال ۲۰۱۴ شده است، تسهیل کنند، قیمت نفت آمریکا ۴ درصد سقوط کرد.شاخص انرژی اس‌اندپی ۲.۶ درصد سقوط کرد و بدترین سقوط درصدی روزانه خود را از اوایل فوریه تا کنون به ثبت رساند. در بین شرکت‌های انرژی که بیشترین فشار را بر شاخص اس‌اندپی وارد کردند، سهام شورون ۳.۵ درصد و سهام اکسون موبایل ۱.۹ درصد سقوط کردند.شاخص صنعتی داوجونز ۵۸.۶۷ واحد یا ۰.۲۴ درصد افت کرد و به ۲۴۷۵۳.۰۹ واحد رسید. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۶.۴۳ واحد یا ۰.۲۴ درصد پایین آمد و به ۲۷۲۱.۳۳ واحد رسید؛ اما کامپوزیت نزدک ۹.۴۳ واحد یا ۰.۱۳ درصد رشد کرد و به سطح ۷۴۳۳.۸۵ واحد ارتقاء یافت.پس از این که نرخ سود خزانه‌داری آمریکا به پایین‌ترین میزان خود در ۳ هفته اخیر رسید، شاخص بانک‌های اس‌اندپی ۰.۴ درصد افت کرد.همچنین این هفته بازارهای سهام با تنش‌های تجاری با چین، آشفته شدند؛ آمریکا تهدید کرد بر خودروهای وارداتی تعرفه وضع کند و اجلاس با کره‌شمالی هم به سرنوشت نامعینی دچار شد.دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، شب گذشته اعلام کرد که اجلاس او با رهبر کره‌شمالی، همچنان می‌تواند همان‌طور که قبلا برنامه‌ریزی شده بود، در ۱۲ جون برگزار شود. این درحالیست که تنها یک روز قبل، ترامپ این اجلاس را کنسل کرده بود.این هفته شاخص داوجونز ۰.۲ درصد رشد داشت، اس‌اندپی۵۰۰ توانست ۰.۳ درصد بالاتر بی‌آید و نزدک ۱.۱ درصد جهش کرد.در معاملات جمعه شب شاخص نزدک با عملکرد فوق‌العاده سازندگان تراشه کامپیوتری تقویت شد؛ برادکام ۲.۷ درصد جهش کرد و اینتل ۱.۳ درصد به ارزش خود افزود.شاخص خرده‌فروشی اس‌اندپی هم ۰.۲ درصد رشد کرد.در عین حال، اسپوتنیک - تحریم های جدید آمریکا در نظر دارند هواپیمای ویژه رییس جمهور ایران را زمین گیر کنند. راشا تودی - پوتین در مورد بحران اقتصادی ای که دنیا تا به حال شاهد آن نبوده ، هشدار داد.بلومبرگ - تحت فشار آمریکا، سعودی ها ترمز قیمت های نفت را کشیدند و بلومبرگ - لاگارد از آی ام اف: ترکیه استقلال بانک مرکزی را تامین کند.

برچسب ها: وال استریت
نام:
ایمیل:
* نظر: